7 paź 2012

Twarzą w twarz :-)

Mam nadzieję, że ta informacja dotarła już do studentów I semestru SM, ale ponieważ zasięg tego bloga najwyraźniej zaczyna bić na głowę zasięg www z aktualnościami DSM, to wrzucam też tutaj.

Za dwa dni, we wtorek o godz. 15.20 w Auli Głównej odbędzie się spotkanie informacyjne dla studentów I semestru SM. Obiecał zajrzeć na chwilę nawet JM Rektor. Na pewno będzie Prorektor ds. Dydaktyki i Studentów, cały nasz zespół dziekański oraz przedstawiciele różnych komórek SGH, którzy przyjęli nasze zaproszenia (w tym Biblioteka, Centrum Wymiany Międzynarodowej, Platforma e-learningowa, Centrum Informatyczne, Samorząd Studentów). Chodzi głównie o to, żebyście mogli zobaczyć te osoby na własne oczy, wiedzieli, że takie komórki istnieją, czym się zajmują, w jakich sprawach można się do nich zwracać, w jakim trybie itd.

Nie będzie pewnie zbyt wiele czasu na pytania i dyskusję - każdy z gości poproszony został o możliwie krótkie wystąpienie, żebyście zdążyli wszystkich zobaczyć. Ale ważna jest dla mnie Wasza obecność i uwagi po spotkaniu, ponieważ sama po raz pierwszy wezmę w nim udział i nie mam szczegółowego pojęcia (poza krótkim sprawozdaniem Dziekana Matusewicza), jak przebiegały podobne spotkania dotychczas. Potem podsumujemy sobie to spotkanie na blogu: czy odpowiada Wam jego formuła, czy jest pomocne w pierwszych dniach studiowania, czy może chcielibyście na przyszłość zmienić jego charakter, albo włączyć do spotkania dodatkowe osoby.

Studentów studiów niestacjonarnych zaprosimy na podobne spotkanie w czasie któregoś zjazdu (szukamy dogodnej pory i sali), więc nie obawiajcie się, że znowu zostaniecie potraktowani jak obywatele gorszej kategorii.

Otrzymałam na maila pytania od kilku osób z wyższych semestrów, czy też mogą się tam zjawić. Oczywiście, że tak - Aula Główna jest bardzo pojemna a ja z przyjemnością spotkam się ze wszystkimi, których na razie znam jedynie z bloga :-)

Do zobaczenia w realu!

13 komentarzy:

 1. Poprawka - ja mam we wtorek o 15:20 zajęcia, a konkurencyjnego spotkania w sali 322G robić nie będę ;(

  OdpowiedzUsuń
 2. No to po naszym spotkaniu, osoby żądne ujrzenia na własne oczy Pani Dziekan Górak-Sosnowskiej, podejdą pod salę 322 G i zrobią Ci owację :-) Już Ci zazdroszczę, bo u mnie cały szoł zabierze JM ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to poproszę od razu o jakiś flash mob

   Usuń
  2. pod 233G - jeszcze się własnych sal nie nauczyłam

   Usuń
  3. No to podwójna poprawka: flash mob dla Pani Prodziekan pod salą 233G :-))) a ja robię tło JM-cji!

   Usuń
 3. Gratuluję postawienia DSM na nogi!
  Jako dalsze usprawnienie proponuję informowanie studentów o dodatkowym terminie egzaminu w aktualnościach, jak to czyni DSL. W szczególności pomoże to studentom przychodzącym z innych uczelni. Jeśli Dziekanat ma obecnie zbyt dużo na głowie, to proszę się tym nie kłopotać. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Obecnie ma, ale zbieramy postulaty także na przyszłość :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekam na zaproszenie z niecierpliwością :)
  Student sobotnio-niedzielny.

  OdpowiedzUsuń
 6. czy można liczyć na godz dziekańskie?

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie występują w przyrodzie :-) Występują tylko godziny rektorskie. Rozumiem, że to niedogodność dla osób, które w tym czasie mają lektoraty lub ćwiczenia, ale jestem przekonana, że gdyby nawet zostały ogłoszone "godziny dziekańskie" to większość "uwolnionych studentów" poleciałaby do Hadesu a nie na spotkanie. W każdym razie, ja (w czasach studenckich) na pewno bym tak zrobiła :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Na jak długo planowane jest spotkanie?

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeżeli była jakaś prezentacja prosimy o jej zamieszczenie. Nie każdy mógł być obecny - praca i inne zobowiązania..

  OdpowiedzUsuń
 10. Były prezentacje niektórych komórek SGH - podpytam, czy jest szansa je wydobyć, ale większość osób tylko mówiła, niestety...

  OdpowiedzUsuń