13 paź 2012

e-learning i fala zapisów

Często jedynym wyjściem dla przeładowanych zajęciami studiów sobotnio-niedzielnych jest wybór przedmiotów na platformie e-learningowej SGH. Teraz - w okresie korekt - zainteresowanie jest szalone (wiem, bo dotyczy także mojego wykładu). I znowu nie pojmuję dlaczego nie można było zapisać się w normalnych terminach deklaracji :-(

Z Waszej strony pada wiele pytań (a także pretensji), dlaczego nie wystarczy korekta deklaracji w DSM, tylko dodatkowo trzeba zgłosić się do CREN. Niestety, platforma e-learningowa jest samotną wyspą w ramach SGH, nie połączoną w jeden system z WD. Nie wiem dlaczego tak się stało - ale stało się lata temu. 

Obecnie jednym z większych wyzwań jest powiązanie platformy e-learningowej z resztą SGH - obydwa działy (CREN i CI) mają wypracować jakieś rozwiązanie, ale nie wiem, kiedy to nastąpi. Skierowałam zapytanie do CREN-u i jak tylko uzyskam jakieś informacje, to na pewno o tym napiszę. Zapewniam, że dla mnie jako wykładowcy, obecny stan jest także uciążliwy (oceny z e-learningu muszę co semestr przepisywać do WD, drukować  i podpisany protokół odnosić do Dziekanatu!). Mam nadzieję, że jeszcze za mojej kadencji wejdziemy w XXI wiek ;-)

Dla Państwa najważniejsza jest informacja, jak uzyskać dostęp do platformy. Po złożeniu deklaracji (lub jej korekty) w DSM, studenci, którzy uzyskali zgodę Dziekan na dopisanie lub wypisanie się z przedmiotu e-learningowego proszeni są o kontakt z Centrum Rozwoju Edukacji Niestacjonarnej SGH w celu uzyskania dostępu do przedmiotu lub usunięcia zapisu na wykład (dopytam się - ale zrozumiałam, że wystarczy info na maila).

Kontakt:
Centrum Rozwoju Edukacji Niestacjonarnej SGH
Pokój 226 w Gmachu Głównym na II piętrze
Tel. 22 564 97 22
cren@sgh.waw.pl
Dodam jeszcze, że w przypadku zajęć e-learningowych uznajemy jak najbardziej w DSM zgody wykładowców udzielane drogą mailową, ponieważ często są to wykładowcy nieuchwytni w Warszawie (dołączcie po prostu wydruk maila do druku korekty deklaracji).

6 komentarzy:

  1. Ja mam pytanie co do terminu w jakim uzyskamy informację o tym, czy dostaliśmy zgodę na dopisanie do przedmiotu. Czy dopiero po 19.10.2012 czy może jakoś wcześniej? Czy wszystkie te podania o dopisanie podpisuje Pani Dziekan Magdalena Kachniewska czy Panie Prodziekan odpowiednie dla roku i trybu?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Każdy ma swój stosik. Jeżeli jest zgoda prowadzącego zajęcia nie powinno być problemu z dopisaniem (do wypisania nie jest ona potrzebna). Ja swój stos staram się przerabiać z poślizgiem 1-2 dniowym. Inni Prodziekani, myślę, podobnie. A wiedza spłynie oficjalnie po 19/10, kiedy Asystentki Toku zaczną hurtowo ręcznie (!) wpisywać treść korekt.

      Usuń
  2. Dodam jeszcze, że w przypadku uzyskania zgody wykładowcy praktycznie nie ma możliwości, żeby Państwo nie uzyskali zgody DSM na dopisanie do przedmiotu. Chyba, że ktoś wybrał przedmiot kolidujący z innym - wtedy nawet ręcznie nie wpiszemy wykładu na Wasze konta w WD. Pomimo, że studenci często nie bywają na wykładach, to nie zgodzę się na utrzymywanie fikcji, że można normalnie studiować będąc zapisanym w tym samym czasie na dwa lub trzy wykłady :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dziękuję za odpowiedź :)

    OdpowiedzUsuń
  4. > Niestety, platforma e-learningowa jest samotną wyspą w ramach SGH, nie połączoną w jeden system z WD. Nie wiem dlaczego tak się stało - ale stało się lata temu.

    Przyczyną takiego stanu była chęć zapewnienia wysokiej jakości e-sgh. Te lata temu, kiedy uruchomiono i rozwijano platformę, infrastruktura techniczna Uczelni nie była zbyt dobra, często zawodziła. Uruchamiając nową usługę pod hasłem „nowoczesnej edukacji” trzeba było postawić na niezależne rozwiązania. W ostatnich latach natomiast nie było woli współpracy ze strony DSM (a to dziekanaty są właścicielami danych w wirtualnym dziekanacie a nie Centrum Informatyczne). Bardzo cieszę się z tej zmiany.
    Powiązanie pomiędzy systemami o które zabiegamy nie jest prostym zadaniem. Nie idzie przecież tylko o autoryzację użytkowników. Największym wyzwaniem jest automatyczne powiązanie tak dużej ilości materiałów zgromadzonych na platformie e-sgh i w Niezbędniku e-sgh z corocznie zmienianą ofertą w wirtualnym dziekanacie – tak by co semestr/rok wszyscy nauczyciele nie musieli od początku przypisywać swoich treści e-learningowych do uruchamianych przedmiotów.
    W przypadku jakichkolwiek problemów z zapisami na przedmioty e-learningowe proszę o kontakt z pracownikami CREN SGH – mailowo, telefonicznie bądź osobiście w laboratorium e-sgh (dane dostępne w poście Pani Dziekan). Jak zawsze chętnie pomogą :)

    OdpowiedzUsuń