18 paź 2012

Papierowe korekty - final countdown!

korekty z jednego tylko okienka
Jutro kończy się termin przyjmowania przez DSM papierowych korekt deklaracji dla studentów studiów stacjonarnych (niestacjonarni w trybie sobotnio-niedzielnym mają czas do drugiego zjazdu włącznie, ale o tym już pisałyśmy zarówno na blogu, jak i na oficjalnej stronie DSM). 

Na FB pojawiło się pytanie o to, kiedy przedmioty będą widoczne w WD. Najsensowniejsza odpowiedź, jakiej możemy udzielić: po 19 października. System od kilku lat funkcjonował w oparciu o korekty elektroniczne. Tym razem wracamy do poziomu ręcznego, ludzkiego. Wasze deklaracje przyjmowały Asystentki Toku, które teraz czeka ich fizyczne przepisanie. Niektóre deklaracje są czytelne - wydrukowane komputerowo i jedynym odręcznym elementem są podpisy wykładowców. Jednak w wielu z nich można dostrzec sporo inwencji artystycznej - pisane na kolanie, pokreślone, pogięte. Czasami naprawdę się cieszyłam, że to nie ja będę musiała rozszyfrowywać, ba, zgadywać,na jaki przedmiot chcecie się zapisać... 

Dodajmy do tego element ilościowy. Jeden ze studentów pisał o wielocentymetrowym stosie deklaracji, który wyzierał po drugiej stronie okienka. A proszę pamiętać, że to urobek z jednego dnia i z jednego okienka. Pomnożyć razy 11 okienek i kilkanaście dni. Powinno wyjść grubo ponad 3 tys. korekt. 

Korekty będą systematycznie wpisywane do WD. W wolnych chwilach między otwarciem okienek, przyjmowaniem Waszych podań, wpisywaniem deklaracji seminariów magisterskich... Jeżeli dopisaliście się na zajęcia w trybie indywidualnym procedura trwa jeszcze dłużej - trzeba bowiem wysłać informację do CI, aby uruchomiono możliwość wpisania tych zajęć do systemu. Innymi słowy trzeba ponownie powrócić do danej korekty.

Można zapytać, dlaczego założyliśmy sobie sami taką pętle na szyję - tłumaczyła to już Dziekan Kachniewska. Jest to nasz (i DSL) uśmiech w stosunku do Was. Jednorazowy i wyjątkowy. Powtarzamy to sobie, ale przede wszystkim Asystentkom Toku (nasza praca jest jednak nieporównywalnie mniejsza - musimy tylko podpisać każdą jedną deklarację). 

Co należy zatem zrobić, jeżeli minie nawet i koniec października a przedmiotów nadal nie będzie w WD? Czekać. I - co istotne - chodzić na zadeklarowane zajęcia i nie chodzić na wykreślone z deklaracji (chyba że jako wolny słuchacz). Jeżeli uzyskaliście podpis wykładowcy i złożyliście deklarację w przepisowym terminie, jest to równoznaczne z przyjęciem na zajęcia. Dziekanat nie może w takim wypadku odmówić Wam dopisania na przedmiot. Podobnie nie możemy Wam zabronić wypisania się z przedmiotu, jeżeli zostało to odnotowane na deklaracji (tym razem nie jest nawet potrzebny podpis prowadzącego). Oczywiście, o ile dany przedmiot nie jest obowiązkowy dla danego semestru, co określono w programie i planie studiów (Informator).

Co jeszcze można zrobić? Wziąć wzgląd na ogrom pracy przy Waszych deklaracjach podczas wizyt przy okienku :)

(MK) Ja dodam, że wyczekiwanie na pojawienie się na waszym koncie w WD danego przedmiotu nie jest do niczego potrzebne. Brak przedmiotu na Waszych kontach powinien Was zaniepokoić dopiero pod koniec semestru, bo do tego czasu Panie-z-Dziekanatu powinny poradzić sobie z robótkami ręcznymi, do jakich je zmuszam (przepraszam Kochane Dziewczyny) a zacznie się zbliżać sesja. Jeśli przedmiotu nie będzie na Waszym koncie, to Wasze nazwisko nie pojawi się w protokole egzaminacyjnym a wykładowcy ogromnie nie lubią biegać do dziekanatu, żeby składać dodatkowe protokoły.

Dlatego umówmy się, że na razie nie ma co poganiać naszych Halinek - a za to pod koniec semestru warto upewnić się, czy jesteście zapisani na tych przedmiotach, na których wydaje Wam się, że powinniście być ;-)

11 komentarzy:

 1. Wszystko ok, jeśli chcemy się dopisać do jakiegoś przedmiotu, ale co jeśli chcemy się wypisać??
  Na moim indywidualnym koncie dalej widnieje przedmiot, z którego chciałam zrezygnować i nie wiem, czy moja prośba, na pewno została rozpatrzona pozytywnie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do wypisania z przedmiotu wystarczy tylko Pani informacja na deklaracji. Nic więcej. Widzę, że ucięło drugą część mojego posta - dokleję ją dzisiaj. Wtedy rozwieją się wszelkie wątpliwości

   Usuń
  2. ok uzupełniłam - teraz wszystko jest jak być powinno

   Usuń
  3. Dziękuję bardzo za informację. :)
   Teraz już wszystko jest jasne.

   Usuń
  4. Pani Olgo - proszę tylko pamiętać, że nie wolno wypisać się z wykładu jeśli jest on obowiązkowy dla danego semestru!

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. A co w sytuacji e-learningu? Nie mam dostępu do platformy, do materiałów, do niczego :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałem zapytać o postęp we wprowadzaniu danych z papierowych korekt do Wirtualnego Dziekanatu. Czy ten proces jeszcze trwa? Pytam, ponieważ część studentów już ma wprowadzone zmiany, a część jeszcze nie. Będę wdzięczny za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Owszem. Trwa. I zależy od tego, w jaki sposób pracę rozłożyła sobie dana Asystentka toku

   Usuń
  2. Panie Pawle - proszę napisać na adres dsm w domenie sgh.waw.pl, podać swoje nazwisko i nazwisko asystentki toku - wtedy sprawdzę, co z Pana korektą.

   Usuń