2 paź 2012

Dlaczego należy korzystać z wzorów podań...

Po pierwsze dlatego, że ułatwi Wam to życie. Zamiast dopytywać się jak napisać, na kogo adresować itd. - po prostu wypełnicie wymagane rubryki.

Po drugie dlatego, że ułatwia to nam życie (dziekanom).
Dzisiaj przed i po inauguracji rozpatrzyłam 36 podań. Z tego 20 napisanych wg widzimisię autora, a dotyczących spraw standardowych (najczęściej - przedłużenia terminu złożenia pracy mgr). Wasza radosna twórczość nie ogranicza się do wymyślenia różnych przyczyn (zwykle niebanalnych!). Bardzo często usiłujecie wypracować przedziwną formę podania, która skutecznie utrudnia mi rozpatrzenie sprawy. Zanim przeniknę skomplikowane struktury (nie)gramatyczne, zawiłe wyjaśnienia i rozbudowane obietnice - jestem już tak wykończona, że "cisną mi się na pióro" słowa "Brak zgody".
Często odkładam podanie na bok, licząc na to, że jak będę mniej zmęczona, to się wczytam i może zrozumiem, co poeta miał na myśli. Zaraz potem sięgam po podanie w formie wypełnionego druku - kilka słów, od razu wiadomo, o co chodzi, 10 sekund i jest zgoda. Toteż:

Po trzecie - nie róbcie sobie krzywdy ;-)

Wzory podań na razie po prostu trzeba pobrać ze strony www dziekanatu i wydrukowane złożyć w dziekanacie u swojego asystenta toku. Niestety dopiero zaczynamy testować system elektronicznych formularzy. Ja też chciałabym, żeby to już działało, bo kolejki w dziekanacie kocham dokładnie tak samo, jak i Wy. Na razie korzystajcie z formularzy podań.

Żeby Was zmobilizować, poprosiłam Panie w dziekanacie, żeby układały podania czekające na rozpatrzenie w ten sposób, że druki formularzy są na wierzchu a napisane według własnej inwencji autora - na spodzie (nawet jeśli mają świeższą datę). Co prawda żadne z podań nie czekało jeszcze na moją odpowiedź dłużej jak 3 dni (i to tylko dlatego, że byłam na konferencji), ale jednak pierwszeństwo zapewniam studentom korzystającym z formularzy ;-P

Proszę - nie przejmujcie się, że obrazek do tego posta jest bez sensu. Kiedy poprosiłam pierworodnego, żeby znalazł mi zdjęcie do tematu "podanie" - podrzucił właśnie takie. No i dora - ważne żeby było dokładne i gwarantowało osiągnięcie celu (z ang. goal ;-)

15 komentarzy:

 1. Pani rektor (tak mozemy sie zwracac? zeby bylo dobrze?) o ile mnie pamiec nie myli (rzadko skladałem podanie o cos, chyba raz) to nigdy zadnych wzorow nie bylo, albo jesli byly to panie z dziekanatu same nam doradzaly zeby pisac po swojemu (mieszkam z 4 osobami z SGHu wszystkie potwierdzaja moja wersje) wiec jakas proba jest ktora potwierdza moje zdanie

  Andrzej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie Dziekan :-)
   Panie Andrzeju - wzory są, link wskazałam, choć wierzę, że dotychczasowa Dziekan mogła nie przywiązywać do tego aż tak wielkiej wagi. Ja przywiązuję (powody wyłuszczyłam) i jestem pewna, że Panie asystentki bez wahania przyjmą podania na gotowych formularzach. Oczywiście nie do wszystkich spraw jest gotowy druk - nie sposób przewidzieć wszystkich sytuacji, jakie przytrafiają się nam w życiu. Musze jednak z żalem stwierdzić, że przedłużenia sesji lub terminu złożenia pracy przytrafiają się o wiele za często :-( Cieszę się, że Pan należy do osób rzadziej korzystających z pomocy Dziekanatu - w zasadzie student powinien do nas trafiać dwa razy: tuż po rekrutacji i tuż przed obroną :-)))

   Usuń
 2. mialo byc dziekan przepraszam za pomylke

  OdpowiedzUsuń
 3. Pani Dziekan,

  A czy podania dotyczące dopisania/wypisania się z przedmiotu mogą mieć formę autorską? Bo nie znalazłem takiego standardowego przykładu pod linkiem, który Pani przesłała.

  Pozdrawiam,

  Wojtek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wojtek,

   Tu jest informacja na temat dopisywania sie na przedmioty i odpowiedni wzor podania: http://www.sgh.waw.pl/ksztalcenie/stacjonarne/sm/aktualnosci/atomnewsitem.2012-09-23.9150041224

   Pozdrawiam,
   E.

   Usuń
  2. A ja dziękuję za wyręczenie mnie :-) Oby tak dalej, to będę mogła kogoś ze studentów posadzić w dziekanacie na swoim miejscu!

   Usuń
  3. Witam,
   Niestety pod tym adresem nie można już znaleźć podania o dopisanie przedmiotów :-(
   Pozdrawiam
   Michalina

   Usuń
  4. I słusznie - nie ma już dopisywań poza wyjątkowymi przypadkami typu zmiana kierunku, czy rekrutacja z odwołania

   Usuń
  5. Witam,
   a czy jest wzór podania o wypisanie się z przedmiotu?
   Z góry dziękuję za informację

   Usuń
 4. Dziękuję za odpowiedź!

  Teraz pytanie chyba już bezpośrednio do Pani Dziekan:

  Załóżmy, że chciałbym wypisać się z przedmiotu prowadzącego przez danego wykładowcę i jednocześnie dopisać się na ten sam przedmiot prowadzony przez innego wykładowcę. Oczywiście wszystko w obrębie jednego podania.

  Pytanie: Czy może zdarzyć się tak, że jednocześnie otrzymam zgodę na wypisanie sie od pierwszego wykładowcy i nie zostanę dopisany do drugiego? Nie chciałbym zostać na lodzie... :)

  Pozdrawiam,

  Wojtek

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgoda wykładowcy na wypisanie z przedmiotu niczym nie skutkuje, dopóki Pan tego nie zgłosi w DSM. Więc bez obaw :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tyle tylko, że na podaniu chyba nie ma potrzeby zdobywać podpisu wykładowcy, jeżeli chce się wypisać z przedmiotu. Czy taki podpis jest potrzebny?

   Załóżmy, że złożyłem podanie, gdzie jest przedmiot z którego chce się wypisać (w górnej części formularza), bez podpisu wykładowcy, oraz ten sam przedmiot z podpisem innego wykładowcy o dopisaniu w dolnej częśći. Jakie są możliwe scenariusze po złożeniu tego podpisu?

   Pozdrawiam,

   Wojtek

   Usuń
 6. Jest jeden scenariusz - składa Pan podanie w DSM, zostaje wykreślony/zapisany i ma Pan obowiązek zdać egzamin na koniec semestru. Nie wiem co innego można tu wymyślić, ale jestem tak przepracowana, że może nie nadążam...

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak jak napisałem w komentarzu na FB - bardzo ładnie napisane, niemniej jednak znalezienie formularzy do niektórych podań na stronie SGH graniczy z cudem :) tym bardziej nie wiadomo do których podań szukać formularzy a do których nie ;)

  OdpowiedzUsuń