29 paź 2012

Niech żyje Marylka!

zdj. kgs

Jak Wam wiadomo od dłuższego czasu trwało poszukiwanie bezpiecznego i możliwie estetycznego pojemnika na podania. Pudełko przygotowane przez Dziekan Górak-Sosnowską nie spotkało się z należytym uwielbieniem, a zamówienie urny przeciąga się w czasie. Skrzynki na listy dostępne w OBI są zbyt małe. Na Allegro znalazłam brytyjską skrzynkę pocztową, ale okazała się za droga. I wtedy na scenę wkroczyła Pani Marylka.

Panią Marylkę znacie słabo, bo nie pracuje bezpośrednio przy okienku. Jest za to jednym z najważniejszych pracowników DSM - to od niej zależy jakość Waszych dyplomów. Ona wyłapuje błędy na Waszych kontach w WD, wydzwania do Was całymi dniami, żeby wyprosić aktualne nazwisko, pertraktuje z Wami, który kierunek ma się pojawić na dyplomie itd. A przy tym jest tak cichą i skromną osóbką, że nikomu nie przyszłoby do głowy, że od niej zależy wydruk jednego z najważniejszych dokumentów RP - dyplomu magisterskiego!

No i nasza skromna Pani Marylka (naprawdę Marianna Barczyk) zdradziła się, że może zdobyć skrzynkę na listy, która powinna pomieścić formularze A4. Jako Dziekanka zawstydziłam się, że tak słabo znam potencjał ludzki, którym przyszło mi zarządzać.

Od dzisiaj nie musicie sterczeć w kolejce, żeby złożyć podanie. Zapewniam, że te składane w skrzynce będą rozpatrywane z należytą uwagą, ale polecam Waszej uwadze wskazówki, które przyspieszą rozpatrywanie podań:
 1.  proszę przed złożeniem podania sprawdzić w spisie tutaj, kto jest Waszą asystentką toku i na odwrocie podania podać jej nazwisko (lub złożyć podanie w kopercie z nazwiskiem asystentki). W przeciwnym razie zacznie się sprawdzanie, co to za student, kto ma jego teczkę etc. Podanie nazwiska asystentki wiele przyspiesza!
 2. pamiętajcie o swoich danych (imię, nazwisko, nr albumu)
 3. sprawdźcie aktualność hasła do swojej poczty w domenie sgh.waw.pl - gdyby podanie wymagało lepszej motywacji lub załącznika - asystentka toku będzie mogła Wam o tym przypomnieć mailowo
 4. jeśli składacie podanie z załącznikiem to koniecznie w kopercie, żeby był komplet (wtedy proszę nazwisko asystentki podać na kopercie)
Podziękowania dla Pani Marylki, która dźwigała skrzynkę do metra w dzień śnieżny i zimowy, można zamieszczać w formie komentarza do wpisu, lub na liścikach bezpośrednio wrzucanych do skrzynki :-) Może wreszcie zapanujemy nad chaosem w tym naszym DSM pod wezwaniem św. Augiasza...

8 komentarzy:

 1. Czy dotyczy to również podań o dopisanie do języka angielskiego (złożenie skierowania) po wcześniejszym odroczeniu języka? Czy muszę osobiście się zgłosić do dziekanatu z karteczką?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale co? tu mowa jest o skrzynce na podania. Podanie można zostawić w skrzynce albo w okienku, chyba że dotyczy dopisywanek

   Usuń
  2. Po odroczeniu w poprzednim semestrze j. angielskiego, wczoraj zgłosiłam się do cnjo po karteczkę (tzw. skierowanie), aby zapisać się na j. angielski co muszę przedstawić lektorce i w dziekacie aby mi ten j. angielski dopisano w WD (teraz będzie to mój I sem j. angielskiego, ale II sem studiów). Więc czy muszę tą kartkę (z podpisem mgr Polakowskiej) zanieść osobiście do okienka czy mogę wrzucić właśnie do ww. skrzynki?

   Usuń
  3. kartkę wypadałoby dołączyć do podania o dopisanie - forma dostarczenia dowolna

   Usuń
  4. i mam nadzieję ostatnie pytanie - do kogo mam skierować prośbę o dopisanie? do koordynatora studiów ?

   Usuń
  5. zapytać Asystentkę toku. Od tego jest

   Usuń
 2. Pomysł na taką skrzynkę przyszedł mi do głowy w piątek kiedy zaczynała się moja druga godzina w kolejce do okienka dziekanacie studium licencjackiego. A dzisiaj natrafiłem na ten tekst.

  Wspaniała rzecz taka skrzynka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to pozostaje szybko zrobić licencjat i zdawać na studia magisterskie ;-) Albo namówić Dziekana SL na założenie skrzynki!

   Usuń