6 lut 2015

Student 'wyjechany', cz. 4

Tymczasem publikujemy kolejny element cyklu. Sprawa stosunkowo skomplikowana, bowiem dotyczy rozliczenia wyjazdu zagranicznego - oczywiście nie finansowego, bo to nie z nami, ale merytorycznego. Znowuż mamy aż nadto przypadków z życia wziętych - jeden z ostatnich dotyczy studenta, który musi przedłużyć studia, ponieważ źle oszacował ryzyko związane z uznaniem zrealizowanych na uczelni zagranicznej przedmiotów jako zamienniki...

Realizując przedmioty za granicą macie państwo możliwość skorzystania z dwu wersji rozliczenia uzyskanych tam efektów kształcenia: 

1. Wersja podstawowa – bez zamienników W przypadku, kiedy uniwersytet oferuje przedmiot nie mające odpowiednika w ofercie SGH (nie tylko dosłownie brzmiącego tak, jak ten zagraniczny, ale również o tym samym zakresie tematyczno-merytorycznym) lub decydują się Państwo pozostawić oryginalne brzmienie przedmiotu, w rozliczeniu nie wpisują Państwo zamiennika. W takim wypadku w rozliczeniu zostają przedmioty w brzmieniu oryginalnym (w jęz. angielskim), z liczbą ECTS przyznaną w uczelni partnerskiej i z oceną. Nie trzeba składać dodatkowych dokumentów, poza drukiem rozliczenia. 

2. Wersja rozszerzona – zamienniki Procedura uzyskania zamiennika do przedmiotu opisana jest na stronie DSM; tu znajdą Państwo również formularz propozycji zamienników. Każdorazowo podanie o zamienniki opiniuje Koordynator danego kierunku (na którym student studiuje w SGH, nie do którego przypisany jest przedmiot). Podstawą jest sylabus do przedmiotu. Nie musi on być tłumaczony, o ile jest oryginalnie zapisany w języku angielskim a Koordynator kierunku o to wyraźnie nie poprosi. 

Istnieje również możliwość połączenia obu wersji w jednym rozliczeniu – niektóre przedmioty mogą mieć zamienniki, pozostałe nie. Wtedy należy na jednym formularzu ująć obie grupy przedmiotów, a dodatkowo (jak w przypadku 2.) należy przynieść do DSM formularz zamienników. Od semestru letniego 2014/2015, wzorem uczelni partnerskich, na stronie SGH poświęconej wyjazdom (link powyżej) będziemy publikować listę przedmiotów i uzyskanych do tej pory ich zamienników. 

Przedmioty wymienione w tabeli, wraz z ich zamiennikami, stanowią zbiór dotychczasowych przypadków. Podanie o uznanie zamiennika jest każdorazowo indywidualnie rozpatrywane przez Koordynatora/Opiekuna kierunku. W uzasadnionych przypadkach decyzje ww. instancji mogą się różnić, od przypadku ujętego w tej tabeli.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz