Dzisiaj rano otrzymałam wreszcie opinię prawną, ale natłok spraw w DSM spowodował, że blog musiał czekać na krótką chwilę wytchnienia (?).
Po kolei wyjaśniam dalsze kroki i możliwości, jakie pozostawiono mi i studentom, którzy nie złożyli w terminie pracy magisterskiej:
- osoby, które nie złożyły pracy w wymaganym (sierpień) ani przedłużonym (wrzesień) terminie podlegają bezwzględnie skreśleniu (najpierw wysyłamy ostrzeżenie, potem informacje o skreśleniu zgodnie z procedurą opisaną w regulaminie)
- informację o skreśleniu otrzymuje również promotor, który ma prawo odmówić wówczas dalszej współpracy do czasu aż:
- skreślony student zawnioskuje o wznowienie na dzień obrony pracy magisterskiej (taki dokładnie tytuł wznowienia należy umieścić we wniosku do Dziekan SM)
- wznowienie oznacza prawo do konsultacji z promotorem i wiąże się z jednorazową opłatą administracyjną (200zł) oraz opłatą za dodatkowe konsultacje dotyczące pracy dyplomowej (300 zł za każdy rozpoczęty miesiąc konsultacji).
Innymi słowy, od momentu wznowienia uzyskują Państwo przywileje studenckie (legitymacja, prawo do korzystania usług dydaktycznych i administracyjnych etc.). Przywileje te ulegają przedłużeniu z każdym kolejnym opłaconym miesiącem, ale nie dłużej niż przez 6 miesięcy od planowego zakończenia studiów. Po tym okresie student podlega ponownie skreśleniu, zarówno jeśli nie złoży pracy magisterskiej, jak i wtedy, gdy przystąpi do obrony, ale nie zda egzaminu magisterskiego.
W razie tak fatalnego obrotu spraw (ale o to trzeba się naprawdę postarać) pozostaje już wyłącznie możliwość wznowienia studiów na ostatnim semestrze w trybie par. 66 ust. 2 Regulaminu i naliczana jest wówczas opłata za powtarzane seminarium dyplomowe w wysokości 150 zł za 1 ECTS (seminarium liczy 12 ECTS).
W związku z powyższym proszę nie składać wniosków o kolejne przedłużenie terminu złożenia pracy (dzisiaj odrzuciłam 46 takich podań!), ponieważ przedstawiony powyżej tok postępowania obowiązuje tak mnie, jak i każdego studenta (oraz promotora).
Dodam jeszcze, że teoretycznie istnieje możliwość wznowienia na jeden tylko miesiąc, w którym odbędzie się obrona. Taka możliwość istnieje zarówno wtedy, kiedy Państwo uwiną się z pisaniem pod rzetelną opieką promotora (i zdąż w tym np. już w październiku), jak i wtedy, gdy zdecydują się Państwo pisać pracę samodzielnie (bez prawa do konsultacji) i wznowią się dopiero na ten miesiąc, kiedy praca będzie gotowa do złożenia i obrony. Oczywiście pod warunkiem, że po kilku miesiącach od skreślenia promotor zechce ni stąd ni zowąd z Wami rozmawiać na temat pracy, której wcześniej nie konsultował.
Mam nadzieję, że powyższy wywód rozwiał wszystkie Państwa wątpliwości. Opinia prawna jest oczywiście do wglądu w Dziekanatach (te same zasady obowiązują w DSL).
Wszystkie asystentki toku zostały dzisiaj poinformowane o procedurze i osoby, które nie czytują bloga mogą wypytać o nie wprost w DSM.
Tak czy owak - proszę pisać. Szybko.
Szanowna Pani Dziekan,
OdpowiedzUsuńNie złożyłam pracy magisterskiej w terminie (nie jest jeszcze skończona), jednak mam też niezrealizowany jeden przedmiot kierunkowy (nie został mi uznany zamiennik). Prosiłabym o informację czy dobrze rozumiem, że w tym przypadku mogę się starać o powtarzanie semestru (i opłata wtedy wynosi 150zł * [liczba ects za niezrealizowany przedmiot + 12ECTS]) z jednoczesnym zachowaniem prawa do konsultacji z promotorem?
Dziękuję z góry za odpowiedź.
Z poważaniem,
Agnieszka Żak
Szanowna Pani Dziekan,
OdpowiedzUsuńw nawiązaniu do Pani komentarzy pod wpisem "Zamieszanie wokół magisterki" proszę o stanowisko w przypadku gdy praca jest gotowa do złożenia przed przyjściem ostrzeżenia o skreśleniu?
1. Poczekać na ostrzeżenie i wtedy złożyć pracę jednocześnie przekładając wniosek o anluowanie?
2. Składać niezwłocznie nie czekając na ostrzeżenie
3. Składać niezwłocznie nie czekając na ostrzeżenie jednocześnie przekłądając wniosek o anulowanie skreślenia. Wszak student powinien być świadom zagrożenia i bez otrzymanego ostrzeżenia.
Pani Agnieszko - to jakieś szalone pytanie! Po co czekać???? Szybko złożyć pracę i nie dawać powodu do skreślenia. Jeśli praca wpłynie, to z jakiego tytułu miałabym skreślać studenta?
UsuńWyczuwam, że następnym wpisem będzie, że nieskreśleni (jeszcze) studenci będą chcieli się wznawiać. ;D
OdpowiedzUsuńTeż coś mi się tak zdaje... :-(
UsuńSzanowna Pani Dziekan,
OdpowiedzUsuńChciałąbym rozpatrzeć ten przypadek w 2óch wariantach: Czy We WPISIE JEST MOWA O STUDENTACH, którzy
1) pozaliczali wszystko a nie mają wpisu w WD za seminarium dyplomowe. ( minus 12 ECTS)
Powołując się na paragraf 69 pkt 5 rozumiem, że bez złożenia pracy mgr nie można uzyskać zaliczenia.
2) czy jakimś cudem są to osoby, kóre mają zaliczenie z seminarium i wszystkie inne ECTS ale nie złożyły pracy?
Jeśli jest to 1) to w związku z tym chciałabym się upewnić, zanim złożę odpowiednie podanie, by nie SPAMować:
a) kwalifikuję się do skreślenia z listy studentów i wznowienia studiów wnosząc opłaty administracyjne + za konsultacje (zależne od czasu trwania)
b) czy może mam złożyć podanie o POWTARZANIE SEMESTRU (paragraf 46, pkt 1)
- jakie są wtedy opłaty:
> za cały semestr
> czy tylko za powtarzany przedmiot czyli 12 pkt ECTS i jak rozumiem wg paragrafu 46 pkt 8 uczęszczam tylko na konsultacje z seminarium?
(dodam, że warunkowy przemiot z III sem został szczęśliwie zdany w sem IV, chyba, że przy powtarzaniu semestru załapię się na paragraf 65 pkt 8 :(
Nie istnieje coś takiego jak wariant 2.
UsuńNie ma możliwości złożenia wniosku o powtarzanie semestru tytułem seminarium - taką możliwość właśnie wykluczyła Ustawa. Pozostaje przypadek a.
Dziękuję za ścisłą odpowiedź.
UsuńProszę jeszcze o doprecyzowanie czy niezaliczenie seminarium w WD ma widnieć jako ocena 2.0, czy może w przypadku terminu I i II ma być same 0.0 - czy to robić jakąś różnicę przy skreślaniu skoro konsekwencja jest taka sama, czyli brak 12 pkt ECTS
Szanowna Pani Dziekan,
OdpowiedzUsuńwobec takiego a nie innego stanowiska DM, kwalifikuję się do skreślenia z listy studentów. Złożyłem podanie o przedłużenie terminu złożenia pracy magisterskiej, i planowałem złożyć podanie o zmianę promotora ze względu na jego wyjazd do Brukseli i zmianę pracy, jak mogę to osiągnąć w sytuacji gdy jestem skreślony z listy studentów?
Z poważaniem,
Michał Gutowski
Po pierwsze spraw ind. nie rozpatrujemy w necie. Po drugie - jeśli chce Pan korzysta z praw studenckich, to musi być Pan studentem (a więc wnioskować o wznowienie).
UsuńSzanowna Pani Dziekan,
OdpowiedzUsuńByłam dzisiaj w dziekanacie, żeby złożyć pracę magisterską i asystenka toku poinformowała mnie, że ze względu na składanie pracy po wyznaczonym terminie, nie może jej przyjąć bez podania skierowanego własnie do Pani Dziekan. Nie jestem jeszcze skreślona z listy studentów. Jakiej treści właściwie powinno być to podanie? O przyjęcie pracy w późniejszym terminie?
Z wyrazami szacunku
Magdalena Łukaszuk
Skoro nie dotrzymała Pani terminu, to pracy po prostu nie powinnam przyjąć. W związku z tym niestety musi Pani wyrazić na piśmie takie życzenie.
UsuńA swoją drogą skąd pomysł na pytanie w sprawie indywidualnej na blogu, skoro była Pani u swojej asystentki toku i mogła wypytać o szczegóły????
Szanowna Pani Dziekan, mam pytanie dotyczące terminu oddania pracy magisterskiej dla osób będących obecnie na 4-tym semestrze. Na stronie dziekanatu znalazłam informację, że ostatecznym terminem złożenia pracy jest 30 stycznia 2015. Czy będzie jeszcze jakiś termin przedłużony dla obecnego 4-tego semestru? Z powyższego wpisu Pani Dziekan wynika, że osoby składające pracę w ubiegłym semestrze miały więcej czasu na napisanie pracy: "osoby, które nie złożyły pracy w wymaganym (sierpień) ani przedłużonym (wrzesień)". Jeśli są jednak jakieś możliwości przedłużenia terminu oddania pracy (bez dodatkowych opłat), to uprzejmie proszę o taką informację. Przepraszam, jeśli czegoś nie rozumiem i bardzo proszę o wyjaśnienie zasad oddania pracy w dodatkowych terminach
OdpowiedzUsuńpor. § 70 pkt 2 Regulaminu
Usuń