6 lis 2014

Wkrótce ruszają deklaracje

 Jeżeli ktoś ma zajęcia we wtorki, właśnie zrealizował połowę semestralnego programu. Choć ferie zimowe wydają się jeszcze odległe, warto przez moment zainteresować się przyszłością i wybrać przedmioty na semestr letni. 

Tym razem otwarcie systemu przypada na 13 listopada, a zatem będą Państwo wypoczęci po długim weekendzie. Etap I warunkujący uruchomienie poszczególnych przedmiotów kończy się 27 listopada. Na podstawie Państwa zgłoszeń przez kolejny miesiąc będzie opracowywany wstępny plan zajęć na semestr letni. Zostanie on opublikowany 12 stycznia 2015 r. Przez półtora miesiąca potrzymamy więc Państwa w niepewności. 

Drugi etap deklaracji rozpocznie się 13 stycznia tradycyjnie od usuwania kolizji. Następnie, po przerwie technicznej, możliwe będzie dopisywanie i wypisywanie się z przedmiotów. Wzorem ubiegłych semestrów zastosowaliśmy system kaskadowy, a zatem: 
 • 19-21 stycznia wpuszczamy do systemu studentów z IV semestru, którzy uczestniczyli w I etapie deklaracji 
 • 22-26 stycznia dedykujemy studentom studiów popołudniowych i sobotnio-niedzielnych, którzy uczestniczyli w I etapie deklaracji. Jest to nowy element kaskady, ze względu na trudności studentów studiów popołudniowych związane z zapisami na zajęcia w godzinach adekwatnych do trybu ich studiów. 
 • 27 stycznia – 2 lutego – zapraszamy wszystkich pozostałych sumiennych studentów, którzy wzięli udział w I etapie deklaracji.
 • 3-5 lutego – a zatem ostatnie dwa dni i ostatnie wolne miejsca są dla studentów, którzy nie uczestniczyli w I etapie deklaracji. 
Nie wiem, jakie są racjonalne powody nieuczestniczenia w I etapie deklaracji. Nie robiąc tego mają Państwo raptem 3 dni na dopisanie się do przedmiotów o wartości 30 ECTS (chyba, że ktoś ma nadwyżkę z poprzednich semestrów), które zostały już przebrane przez większość studentów. Podania z gatunku: „proszę o dopisanie do przedmiotu X, bo nie zdążyłem się zapisać” nie mają zbyt wielkiej szansy powodzenia, ale oczywiście można je składać. Zresztą nauka nie idzie w las – w tym semestrze podań z prośbami o spektakularne dopisanie/wypisanie było mniej niż w ubiegłych semestrach.
Na koniec anegdota niezwiązana z deklaracjami, która stała się dzisiaj hitem dziekanatu. Do Dziekanatu zadzwonił student ze sprawą. Pani, która odebrała telefon, skierowała go do właściwej mu Asystentki toku, informując aby zadzwonił do niej za kilkanaście minut, bo teraz wyszła, być może do toalety. Na to student poprosił, aby go połączyć.

1 komentarz:

 1. Z tego wpisu rozumiem, że w II turze mogę wypisać się z wszystkich zadeklarowanych przedmitów (zarówno kierunkowych jak i dodatkowych) w dowolnej ilości, czy to prawda? Pamiętam, że w poprzednich latach były z tym problemy (chociaż nie wiem czy nie wynika to z różnic między DSL a DSM). Z góry dziękuje za odpowiedź.

  Pozdrawiam,
  Artur Świtała

  OdpowiedzUsuń